چگونه يك طراح و خياط ماهر شويم - قسمت آخر

با توجه به مطالب قسمت اول ودوم بايد متدكر شويم كه رمز موفقيت ومهارت داشتن در هر شاخه اى تلاش و جستجو براى بدست آوردن نكات ريز و جديد در ان زمينه وخلق آثار مفيد و متمايز از ديگران است تا بتوانيم به هدف اصلى خود دست يابيم و اما در زمينه طراحى و دوخت ودوز تمامى اين توضيحات و رعايت كردن نظرهاى پيشكسوتان وداورى هاى كارشناسان فن و متخصصان در اين رشته حائز اهمييت ميباشد.
فراگرفتن آموزشهاى صحيح از مراكز معتبر وادامه مراحل لازمه جهت تكميل حرفه واستفاده از نيروهاى جوان و دوره ديده و داشتن فضا و مكان و تجهيزات مورد نياز و كافى و رعايت كردن نكات اساسى و اصولى در تركيب طرح و رنگ و مدل و جنسيت و جذابيت كار ومرغوبيت يك توليد چشم و نظر بيننده رابه محصول توليد شده شما جلب كرده وباعث توجه بيشتر مشتريان اجناستان ميباشد.
حال در اين مرحله نتايج مثبتى بابت وقت و زحمات كشيده شده شما براى يك توليد مثبت نمايان ميگردد وبا به ثبت رساندن محصول و دريافت مجوز زمان بهره بردارى از كالاى شما ميرسد كه با ارسال اين توليد در مكانهاى مختلف مصرفى و اقصى نقاط دنيا نامى از شما و محصولاتتان بر جاى ميماند كه باعث افتخارخود و جامعه و اقتصاد آن ميباشد.
(تنها كنجى كه ارزش جستجو كردن دارد هدف است)
نويسنده مقاله: خانم مهشيد شفيعيان موسس و مدير مجموعه و كارگاه هنرى طراحى و دوخت و خياطى كلبه هنر با مجوز رسمى از سازمان فنى و حرفه اى

چگونه تبديل به يك طراح وخياط ماهر شويم - قسمت دوم

با توجه به نكاتى كه در قسمت اول اين مطلب ذكر كرديم براى ادامه بايد با روشهاى صحيح آموزش آشنا گرديد و بدانيد كه بايد از كجا شروع كنيد تا در امر دوخت ودوز موفق گرديد و با توجه به اين موضوع كه از قرن ها پيش لباس در بين ملل مختلف به سبكهاى گوناگون بوده ولى پايه و اساس الگو سازى آنها در اكثر موارد يكسان ميباشد و بسته به سن و جنسييت افراد ترسيم ميگردد.

مثال:البسه نوزاد- بچه گانه- زنانه- مردانه-مجلسى- عروس و........... كه هر كدام الگو سازى خاص خودشان را دارند. مهمترين نكته در موفقيت يك خياط آشنايى با شناخت اندام ميباشد و در ادامه اندام شناسى اندازه گيرى اصلى ترين مبحث در الگو سازى و برش يك مدل تعريف شده ميباشد با توجه به اين نكات و رفع ايرادات در اين زمينه رسم الگو وشناخت متدها مطرح ميگردد.

ادامه مطلب در قسمت سوم

چگونه تبدیل به یک طراح و خیاط ماهر شویم - قسمت اول

يادگيرى خياطى جدا از جنبه اقتصادى از لحاظ بهداشتى نيز حائز اهمييت ميباشد و اگر براى اين هنر ارزشمند زمان كافى داريد در اولين فرصت و بى درنگ بهترين آموزشگاه را انتخاب كنيد و مشغول به آموزش شويد.
براى بهترين انتخاب به اين نكات دقت داشته باشيد:
١- اعتبار و مجوز رسمى كار
٢- سابقه كارى درخشان
٣- امكانات آموزشگاه
٤- به روز بودن اساتيد-مديران ومربيان
٥- ارائه گواهینامه بين المللى
شما در دنياى هنر با توجه به متدها و تكنولوژى روز دنيا ميتوانيد طى زمانهاى مناسب بهترين دوره هاى حرفه اى و فوق حرفه اى را گذرانده وموفق به دريافت مدارك رسمى شويد و بهترين كارگاه را در مراحل ابتداى كار براى خود مهيا كنيد و ازبرترين دوزنده ها و طراحان زمان خود گرديد و به بازار كار قدم نهاده و به اقتصاد خود و خانواده و كشور خود كمكهايى اساسى نماييد.

رنگ برتر پنتون برای پائیز ۲۰۱۷

pantone grenadine fall 2017

گرنادین ( رنگ اناری) این رنگ درهفته مد نیویورک حضور پررنگی داشته و ازتونالیته های بسیار محرک و زنده رنگ قرمز می باشد. کسیکه آن را انتخاب می کند قطعاً ازاعتماد به نفس خوبی برخوردار است.
این رنگ در همه جا از پوشاک گرفته تا لوازم آرایش ( مثلاً رنگ رژلب) جلوه خاصی دارد.

مطالب ارزنده در زمينه مد و لباس - قسمت دوم

مد چيست ؟

اين واژه به معناى روش و طريقه اى موقتى ميباشد كه بر پايه ذوق و سليقه افراد متخصص متناسب با سبك زندگى و اداب و رسوم هر جامعه طراحى ميگردد. مد در تمامى ابعاد مختلف زندگى تاثير بسزايى دارد و با بررسي ابعاد مختلف حياتى اجتماعى بشر ميتوان فهميد كه مد هميشه در تاريخ بشر بوده است و علت مدگرايى اينگونه است كه انسان همواره از يكنواختى گريزان بوده وبه دنبال تحول و نوگرايى گرديده تا با اين تغييرات ظاهر خود و زندگى راخوشايند و دلپسند سازد.
پس نتيجه ما ازاين بحث نكات مثبت موضوع ميباشد وبا تفكر صحيح و راهكارهاى شايسته ما ميتوانيم به سهولت به اين امر ادامه دهيم و اجازه ندهيم افراد سود جو سبك صحيح اجتماعى را در هر كجاى دنيا تغيير دهند.

مطالب ارزنده در زمينه مد و لباس - قسمت اول

يك خصوصيت ذاتى بشر تمايل و تلاش براى متمايز بودن است.
طى قرنهاى گذشته و خصوصا در دنياى امروز براى افراد و جوامع بشرى نقش لباس و ساير متعلقات زينتى در زيبايى فرد و تأثيرات ان در جنسيت وشخصيت و برازندگى و نشان دادن خصوصياتى مانند شغل، طبقه اجتماعى، فرهنگ، مليت، مذهب، اداب و رسوم هر سرزمين اهميت بيشترى پيدا كرده كه اين موضوع بى تأثير در دنياى مد نميباشد ضمن اشاره به اين كه موضوع مد تنها مربوط به پوشاك نميباشد بلكه زينت الات، جواهرات، كيف و كفش و ارايشهاى ظاهرى مو در افراد در بر دارنده اين مطالب ميباشد.


فشن چيست ؟

فشن به عنوان يك سيستم و روش زبانى از نشانه ها و نمادها است كه مفاهيم ارتباط غير كلامى درباره اشخاص و گروه ها را دارد ويكى از مهمترين نكات در تشخيص و تمايز موقعيت افراد ميباشد و به نظر ميرسد امروز كه ارمان طلبى فرهنگى دائما مدهاى جديدى را عرضه ميكند اگر در تغيير دادن طراحيها ناتوان باشيم ونتوانيم خود را با معيارهاى مد و فشن تطبيق دهيم تأثيرات مثبت و چشمگيرى در جامعه و فرهنگ خود به دست نخواهيم اورد و در زبانى ديگر فشن نوعى نقش افرينى است كه دائما در حال اموختن و تكرار شدن است.

در ادامه به اشنايى در مورد كلمه مد مى پردازيم.