چگونه تبدیل به یک طراح و خیاط ماهر شویم - قسمت اول

يادگيرى خياطى جدا از جنبه اقتصادى از لحاظ بهداشتى نيز حائز اهمييت ميباشد و اگر براى اين هنر ارزشمند زمان كافى داريد در اولين فرصت و بى درنگ بهترين آموزشگاه را انتخاب كنيد و مشغول به آموزش شويد.
براى بهترين انتخاب به اين نكات دقت داشته باشيد:
١- اعتبار و مجوز رسمى كار
٢- سابقه كارى درخشان
٣- امكانات آموزشگاه
٤- به روز بودن اساتيد-مديران ومربيان
٥- ارائه گواهینامه بين المللى
شما در دنياى هنر با توجه به متدها و تكنولوژى روز دنيا ميتوانيد طى زمانهاى مناسب بهترين دوره هاى حرفه اى و فوق حرفه اى را گذرانده وموفق به دريافت مدارك رسمى شويد و بهترين كارگاه را در مراحل ابتداى كار براى خود مهيا كنيد و ازبرترين دوزنده ها و طراحان زمان خود گرديد و به بازار كار قدم نهاده و به اقتصاد خود و خانواده و كشور خود كمكهايى اساسى نماييد.

رنگ برتر پنتون برای پائیز ۲۰۱۷

pantone grenadine fall 2017

گرنادین ( رنگ اناری) این رنگ درهفته مد نیویورک حضور پررنگی داشته و ازتونالیته های بسیار محرک و زنده رنگ قرمز می باشد. کسیکه آن را انتخاب می کند قطعاً ازاعتماد به نفس خوبی برخوردار است.
این رنگ در همه جا از پوشاک گرفته تا لوازم آرایش ( مثلاً رنگ رژلب) جلوه خاصی دارد.

مطالب ارزنده در زمينه مد و لباس - قسمت دوم

مد چيست ؟

اين واژه به معناى روش و طريقه اى موقتى ميباشد كه بر پايه ذوق و سليقه افراد متخصص متناسب با سبك زندگى و اداب و رسوم هر جامعه طراحى ميگردد. مد در تمامى ابعاد مختلف زندگى تاثير بسزايى دارد و با بررسي ابعاد مختلف حياتى اجتماعى بشر ميتوان فهميد كه مد هميشه در تاريخ بشر بوده است و علت مدگرايى اينگونه است كه انسان همواره از يكنواختى گريزان بوده وبه دنبال تحول و نوگرايى گرديده تا با اين تغييرات ظاهر خود و زندگى راخوشايند و دلپسند سازد.
پس نتيجه ما ازاين بحث نكات مثبت موضوع ميباشد وبا تفكر صحيح و راهكارهاى شايسته ما ميتوانيم به سهولت به اين امر ادامه دهيم و اجازه ندهيم افراد سود جو سبك صحيح اجتماعى را در هر كجاى دنيا تغيير دهند.

مطالب ارزنده در زمينه مد و لباس - قسمت اول

يك خصوصيت ذاتى بشر تمايل و تلاش براى متمايز بودن است.
طى قرنهاى گذشته و خصوصا در دنياى امروز براى افراد و جوامع بشرى نقش لباس و ساير متعلقات زينتى در زيبايى فرد و تأثيرات ان در جنسيت وشخصيت و برازندگى و نشان دادن خصوصياتى مانند شغل، طبقه اجتماعى، فرهنگ، مليت، مذهب، اداب و رسوم هر سرزمين اهميت بيشترى پيدا كرده كه اين موضوع بى تأثير در دنياى مد نميباشد ضمن اشاره به اين كه موضوع مد تنها مربوط به پوشاك نميباشد بلكه زينت الات، جواهرات، كيف و كفش و ارايشهاى ظاهرى مو در افراد در بر دارنده اين مطالب ميباشد.


فشن چيست ؟

فشن به عنوان يك سيستم و روش زبانى از نشانه ها و نمادها است كه مفاهيم ارتباط غير كلامى درباره اشخاص و گروه ها را دارد ويكى از مهمترين نكات در تشخيص و تمايز موقعيت افراد ميباشد و به نظر ميرسد امروز كه ارمان طلبى فرهنگى دائما مدهاى جديدى را عرضه ميكند اگر در تغيير دادن طراحيها ناتوان باشيم ونتوانيم خود را با معيارهاى مد و فشن تطبيق دهيم تأثيرات مثبت و چشمگيرى در جامعه و فرهنگ خود به دست نخواهيم اورد و در زبانى ديگر فشن نوعى نقش افرينى است كه دائما در حال اموختن و تكرار شدن است.

در ادامه به اشنايى در مورد كلمه مد مى پردازيم.

موارد استفاده از سوزنهاى چرخ خياطى بسته به شماره انها

☑️ ١- سوزن شماره ٩ جهت دوخت روى پارچه هاى لطيف و ابريشم طبيعى.
☑️ ٢- سوزن شماره ١١ جهت حرير و سيلك و پارچه هاى خيلى ظريف بافت و ژرسه و مورد استفاده براى گلدوزى با نخهاى ابريشمى.
☑️ ٣- سوزن شماره ١٢ بهترين شماره سوزنها ميباشد كه براى اكثر پارچه ها مورد استفاده قرار ميكيرد.
☑️ ٤- سوزن شماره ١٤ جهت پارچه هاى ضخيم و كوبيده مورد استفاده در دوخت كت و پالتو.
☑️ ٥- سوزنهاى شماره ١٦ و١٨ جهت استفاده در چرخهاى صنعتى براى دوختهاى خيلى ضخيم ميباشد.